Karınca

Karıncalar Sizce Masum mu?
Karıncalar birbirleri ile imece olarak yaşamaları ve bilindiği üzere çalışkanlıklarıyla biz insanların hayranlığını kazanmış olan bu canlılar, göründükleri kadar hayret edici şekilde masum canlılar değillerdir. Karıncalar özellikle insanların yaşam alanları olarak tanımlanan alanlarda bitkilerde ve evin bahçelerinde ortaya çıktıklarında verebilecekleri zararın gücü korkutucudur. Karıncalar çeşitli patojen hastalık yapan mikropları taşırlar. Karıncalar istila ettikleri mekanlarda hijyen problemine neden olurlar.
Karıncalar biz insanlara doğrudan zarar ve ziyan vermedikleri sanılsa da bu canlılar insanları ısırmaktan çekinmezler. Karınca ısırıkları hem taşıdıkları patojen mikropları aktarmaları ve hem de alerjiye yatkın olan insanlarda alerjik reaksiyon oluşturdukları için tehlike zararlılardır.Karıncalar insanların yiyecekleri dahil her şeyin üzerinde yürürler.Bu yürüdükleri gıda maddeleri üzerine mikroplarını saçarlar. Karıncaların bulaştırdıkları başlıca hastalıklar tifüs, verem, tifteri,dizanteri, veba ve antrax dediğimiz şarbon hastalığıdır.
Bazı karınca cinsleri tarlalar,bahçeler, evler ve iş yerlerindeki bitkilere de nüfus ederek zarar görmelerine, hatta kuruyup ölmelerine neden olurlar. İş yeri ve mekanların ahşap ve tahta plaka kısımlarını çürüten ve “ev karınca süngeri” adı verilen mantar mikrobunu da karıncalar etrafa yayar.
karınca ilaçlama Karınca İlaçlama Servisi
Karıncalar ev ve iş yerlerinin yanı sıra bireylerin toplu olarak bulundukları yerlerde örneğin; apartmanlar,poliklinikler,okullar,hastaneler, ana okulları, camiler, mescitler,banka şubeleri, kahvehaneler ve kamu binaları gibi yerler bu zararlılara karşı önlem almak zorundalar dır. Karıncalarla mücadelede özellikle poliklinikler, hastaneler ,okullar,ana okulları taşıdıkları patojen mikropları her yere bulaştıran ve saçan karıncalar dan en hızlı bir şekilde kurtulmalıdır.
Karıncalar halk arasında “Sosyal böcekler” olarak da bilinirler, karınca ilaçlaması bu küçük ve hareketli hayvanların hızlı üremeleri ve hemen hemen her yere girip üreyip saklanmaları nedeniyle kolay olmaz. Merdiven altı ruhsatsız ilaçlama firmaları ile yapılan hizmet sadece geçici bir çözüm sağlar sonra tekrar çıkarlar.
Balıkesir İlaçlama Uzmanı Karınca İlaçlama Servisimiz ile Karınca sıkıntısına kesin son Ruhsatlı ilaçlama firması olan Balıkesir İlaçlama Uzmanı ilaçlama firmamız , karıncaların insanlar üzerine ki potansiyel tehlikelerini bilen ve bu sıkıntıları değerlendirerek, karınca ilaçlama üzerine çok özel olarak eğitim almış ,profesyonel bir ekiple hizmet verir. balıkesir İlaçlama Uzmanı ilaçlama ekipleri bu zararlı karıncaların yaşadıkları yerlerde yaptığı yuvaları tek tek bulur ve bu ilaçlama kesin sonuç verir. Karıncaların yerleştiği en kuytu yerler ve yazlık bahçeleri gibi yerlerde toprağın alt katmanına yaptıkları deliklerin yeri,profesyonel ekiplerimiz tarafından tespit edilir. Tespit den sonra ilaçlama bu karıncaların öldürülmesi ve bu yerlerde tekrar çoğalmasının engellenmesinden oluşur. İlaçlama Uzmanı KARINCA İLAÇLAMA FİRMAMIZ; modern ve kurumsal ilaçlama şirketleri arasında yer alır, karınca ilaçlama karıncaların miktarı ve yaşadıkları ortama göre değişir.İlaçlamada kokusuz jel, likit veya toz karınca insektisitler kullanır. Kullanılan kimyasallar çevreye ve diğer insanların ve evcil hayvanların sağlığına zarar vermez .asıl hedef türü karıncalardır. İLAÇLAMA Uzmanı ŞİRKETİMİZ karınca ve böcek ilaçlaması için ilaçlama yapılacak günü ve hatta saatini müşteriyle beraber belirleyerek hareket eder. Hizmet alanlarımız :Balıkesir merkez ve çevresi izmir bursa